|
|
سبد خرید ( 0 )
|
مقایسه ( 0 )
|
لیست استعلام ( 0 )
آخرین اخبار
آخرین مقالات
معرفی شرکت Testo
شنبه، 09 دی، 1396
معرفی شرکت Pepperl + Fuchs
چهارشنبه، 12 مهر، 1396
معرفی شرکت Sick
سه شنبه، 11 مهر، 1396
اندازه گیری مقاومت الکترود زمین (بخش دوم)
شنبه، 01 مهر، 1396
معرفی شرکت Han Seung
سه شنبه، 31 مرداد، 1396
آرشیو مقالات ...

معرفی کنترل های حرارتی دلتا PID

متن خبر:

کنترلر PID کنترلی با سه پارامتر، P  گروه نسبی I  زمان انتگرال و D زمان مشتق می باشد.

P: گروه نسبی

P گروه نسبی خروجی کنترلر متناسب با خطا در سیستم را نشان می دهد. به عنوان مثال، برای یک بخاری، کنترل دما با یک گروه نسبی ۱۰ درجه C و مقدار تنظیم شده ۱۰۰ درجه C باید دارای یک خروجی از ۱۰۰٪ تا ۹۰ درجه C باشد(- ۱۰ درجه C 100). هنگامی که کنترلر دما از مقدار تنظیم شده ۹۰ درجه  C فراتر می رود ، کنترلر خروجی درصد رسیدن به یک درجه حرارت پایدار که در شکل زیر نشان داده شده را تنظیم خواهد کرد:

بنابراین، اگر شما یک مقدار کوچک P را انتخاب کنید، زمان برای ۱۰۰٪ خروجی ممکن است بسیار طولانی باشد. عمل کنترل ممکن است بیش از حد کوچک باشد و در یک نقطه بالاتر از دمای مورد نظر ثابت می ماند. در مقابل، اگر شما یک مقدار زیاد P را انتخاب کنید، ممکن است منجر به خروجی نسبی بزرگ سیستم ناپایدار شود. مقدار فعلی (PV) ممکن است به زمان بسیار طولانی برای رسیدن به نقطه تنظیم شده مورد نظر (SV) نیاز دارد. لطفا به شکل زیر مراجعه کنید.

I  زمان انتگرال

I  نشان دهنده یک دوره زمانی (ثانیه) که در آن درجه حرارت به طور متوسط است. برای حذف خطاهای نقطه تنظیم (SV) و اصلاح عدم تعادل  دما استفاده می شود.خطا در طی یک دوره از زمان انتگرال گیری می شود، و ضرب در ثابت I شده، و به خروجی نسبی اضافه شده است. به عنوان مثال، هنگامی که مقدار I به ۲۰ تنظیم شده است و PV پایین تر / بالاتر از SV است ، کنترل دما موجب افزایش/ کاهش خروجی ۱٪ هر ۲ ثانیه خواهد شد. به طور مشابه، اگر مقدار I به ۱۰ تغییر، کنترل درجه حرارت هر ۱ ثانیه ۱٪  کاهش/ افزایش خواهد شد.

بنابراین، اگر شما مقدار I را انتخاب کنید، سرعت اصلاح درجه حرارت سریع است و ممکن است نوسانات حرارتی زیادی ایجاد کند. با این حال، اگر شما یک مقدار کم I را انتخاب کنید، سرعت اصلاح درجه حرارت کند است. برای رسیدن به یک درجه حرارت متعادل، خطاهای درجه حرارت را باید در مدت زمان طولانی اصلاح کرد. لطفا به شکل زیر مراجعه کنید.

D زمان مشتق

D  نشان دهنده یک دوره زمانی کوتاه تر (در ثانیه) که در آن درجه حرارت به طور متوسط برای تعیین پاسخ کنترل کننده به تغییر و دخالت در روند درجه حرارت است. هر چه زمان مشتق بیشتر باشد، کنترلر با سرعت بیشتری به تغییرات  در فرآیند پاسخ می دهد. به عنوان مثال، هنگامی که مقدار D به ۵ تنظیم می شود و درجه حرارت شروع به افزایش/ کاهش،  با ۵٪ خروجی خواهد کرد. به طور مشابه، زمانی که مقدار D به ۲۰ تغییر می کند، کنترلر به سرعت موجب افزایش / کاهش ۲۰ درصد خروجی خواهد شد.

بنابراین، هنگامی که مقدار بزرگ D را انتخاب می کنید، پاسخ به تغییر و یا دخالت در درجه حرارت نیز سریع تر است، اگر مقدار   D بیش از حد بالا باشد، ممکن است نوسانات درجه حرارت ایجاد شود، و اگر مقدار D بیش از حد کوچک باشد ، پاسخ کندتر خواهد شد.

آمار مربوط به این مطلب:
تعداد بازدید:433
نظرات
در این رابطه هیچ نظری توسط کاربران نوشته نشده است
بازگشت