|
|
سبد خرید ( 0 )
|
مقایسه ( 0 )
|
لیست استعلام ( 0 )
آخرین اخبار
آخرین مقالات
معرفی شرکت Testo
شنبه، 09 دی، 1396
معرفی شرکت Pepperl + Fuchs
چهارشنبه، 12 مهر، 1396
معرفی شرکت Sick
سه شنبه، 11 مهر، 1396
اندازه گیری مقاومت الکترود زمین (بخش دوم)
شنبه، 01 مهر، 1396
معرفی شرکت Han Seung
سه شنبه، 31 مرداد، 1396
آرشیو مقالات ...

نحوه تست باکس (جعبه) ارت

متن خبر:

تست باکس ارت شامل جعبه ای جهت سهولت دسترسی به چاه ارت و یا شبکه ارت یک مجموعه بوده و به منظور تست و اندازه گیری مقاومت الکتریکی سیستم زمین به کار می رود. تست باکس ارت در نوع روکار دیواری و دفنی اجرا می گردد که به نوع دفنی آن حوضچه تست ارت هم گفته می شود. تست باکس در ابعاد ۱۵*۲۵ تولید می گردد و از جنس ورق گالوانیزه با رنگ الکترو استاتیک است. این محصول قابل استفاده در فضای آزاد می باشد و برای خروجی های سبک و تست اندازه اهم چاه کاربرد دارد. ارتفاع نصب تست باکس طبق استاندارد NFCبه اندازه 1/5 متر بالاتر از کف تمام شده می باشد.

حوضچه ارت: جهت استفاده در محل چاه ارت برای دسترسی آسان به سیستم و لوله شارژ نصب می گردد. ابعاد حوضچه ۲۵*۳۵ سانتی متر و از جنس پلی اتیلن و یا ورق گالوانیزه می باشد. این حوضچه ها دارای ترمینال ارت می باشند.

روش های تست چاه ارت: ۱-توسط دستگاه ارت سنج در این حالت برای تست چاه ارت دو عدد سوند که جزء لوازم جانبی دستگاه ارت سنج می باشد را در فاصله های مساوی بین ۵ تا ۱۰ متر و در یک راستا از چاه در زمین قرار دهید لازم به ذکر است جهت تست دقیق ، این فاصله ها حتما برابر باشند بطوری که اگر سوند اول را در فاصله ۶ متری از چاه نصب نمودید سوند دوم را در فاصله ۱۲متری از چاه و یا ۶ متری ازسوند دوم نصب نمایید.سپس سه عدد پراپ دستگاه را بترتیب به سیم ارت چاه و سوند اول ودوم وصل نموده و سپس چاه ارت را تست نمایید. ۲-توسط یک عدد ترانسفورماتور ایزوله ، یک عدد ولتمتر و یک عدد آمپرمتر در این حالت نیز مانند حالت قبل سوند ها را در زمین قراردهید سپس آمپر متر را با ثانویه ترانس سری نمایید و یک سر آزاد ترانس را به سیم ارت چاه وصل نموده و یک سر آمپر متر را به سوند آخر وصل نمایید . یک سر ولتمتر را به سیم ارت چاه و سر دیگرآن را به سوند اول وصل نمایید سپس اولیه ترانس ایزوله را به برق ۲۲۰ ولت وصل نموده و مقدار ولت قرائت شده را بر مقدار عدد آمپر متر تقسیم نمایید.مقدار بدست آمده مقاومت تقریبی چاه ارت شما می باشد.

 

آمار مربوط به این مطلب:
تعداد بازدید:190
نظرات
در این رابطه هیچ نظری توسط کاربران نوشته نشده است
بازگشت