|
|
سبد خرید ( 0 )
|
مقایسه ( 0 )
|
لیست استعلام ( 0 )
آخرین اخبار
آخرین مقالات
معرفی شرکت Testo
شنبه، 09 دی، 1396
معرفی شرکت Pepperl + Fuchs
چهارشنبه، 12 مهر، 1396
معرفی شرکت Sick
سه شنبه، 11 مهر، 1396
اندازه گیری مقاومت الکترود زمین (بخش دوم)
شنبه، 01 مهر، 1396
معرفی شرکت Han Seung
سه شنبه، 31 مرداد، 1396
آرشیو مقالات ...

کلید قطع کننده خلاء

متن خبر:


کلید قطع کننده خلا که به آن Vacuum interrupter می گویند، کلیدی است که کنتاکت های آن در یک محفظه خلا قرار دارند.

این تجهیز قطعه اصلی و هسته اصلی مدارشکن های ولتاژ متوسط و ولتاژ بالا به حساب می آید. هنگام جداشدن کنتاکت ها، در خلا آرک رخ داده که بلافاصله خاموش می گردد. از قطع کننده های خلا می توان برای دژنکتور و کلید قطع کننده بار استفاه کرد.

این کلید خاصیت ترمیم دی الکتریک را داشته و یک قطع کننده عالی برای قطع جریان های فرکانس بالایی که در اثر ایجاد آرک بر روی جریان فرکانس خط اضافه می شود، می باشد.

بر اساس عملکرد کلید خلا، دو عدد کنتاکت که به آن الکترود می گویند، در شرایط عملکرد عادی به صورت بسته باقی می مانند. در صورت بروز خطا در هر قسمت از سیستم، کویل مدارشکن انرژی دار شده و سرانجام کنتاکت ها از هم جدا می شوند.لحظه ای که کنتاکت های بریکر موجود در خلا باز می شوند، به عنوان مثال 10-7 تا 10-5 Torr، به دلیل یونیزاسیون بخارات فلز کنتاکت ها،یک آرک بین کنتاکت ها تولید می شود.

در این لحظه الکترون ها، بخارات فلزی، و یون های تولید شده توسط آرک سریعا بر روی سطح کنتاکت های بریکر جمع شده که باعث بهبود قدرت دی الکتریک می شوند، در نتیجه آرک سریعا خاموش می شود.

مزایای کلید قدرت خلا:

- VCB ها دارای قابلیت اطمینان بالا ، جمع و جور و عمر طولانی هستند

. - آنها می توانند هر جریان خطا را قطع کنند

. - خطر آتش سوزی ندارند

. - فاقد سر و صدا و آلودگی صدایی

 - دارای قدرت دی الکتریک بالا

 - نیاز به قدرت کم برای کنترل عملکرد

 

همچنین باید توجه داشت محفظه قطع کننده باید کاملا خلاء بوده و فشار آن بر اثر عوامل خارجی فزونی نیابد و در هر مرحله از ساخت که تخلیه هوا انجام می شود آزمون نشتی با اندازه گیری دقیق صورت می گیرد.

- از کلیدهای خلا در سیستم های انتقال نیروی برق، واحد تولید برق و سیستم های توزیع برق برای راه آهن و کارخانه های صنعتی استفاده می شود.

- امروزه در حدود 80 درصد اپراتورهای شبکه قدرت در دنیا تصمیم گرفته اند که از تکنولوژی کلید قدرت خلاء استفاده کنند.- آلمان 99درصد بازار بریکرهای خلاء در دنیا را در اختیار دارد.

آمار مربوط به این مطلب:
تعداد بازدید:101
نظرات
در این رابطه هیچ نظری توسط کاربران نوشته نشده است
بازگشت