|
|
سبد خرید ( 0 )
|
مقایسه ( 0 )
|
لیست استعلام ( 0 )
آخرین اخبار
آخرین مقالات
معرفی شرکت Testo
شنبه، 09 دی، 1396
معرفی شرکت Pepperl + Fuchs
چهارشنبه، 12 مهر، 1396
معرفی شرکت Sick
سه شنبه، 11 مهر، 1396
اندازه گیری مقاومت الکترود زمین (بخش دوم)
شنبه، 01 مهر، 1396
معرفی شرکت Han Seung
سه شنبه، 31 مرداد، 1396
آرشیو مقالات ...

لباس هوشمند باقابلیت کنترل دما

متن خبر:

محققان کانادایی موفق به اختراع لباس هوشمندی شده اند که می‌توان با موبایل دمای آن را کنترل کرد.

این لباس گرما را در نقاطی از بدن، که نسبت به سرما حساس هستند مانند قفسه سینه، دستان، ران‌ها و پا، فراهم می‌کند. همچنین از انتقال گرما به نقاطی که سبب عرق کردن می‌شود مانند پشت بدن اجتناب می‌کند.

این لباس که SKINCore نام دارد، بلوز و شلواری است که به طور خودکار دما را تنظیم می‌کند. علاوه بر آن بلوز و شلوار مذکور به یک اپلیکیشن موبایل متصل هستند که به صاحب آن اجازه می‌دهد دما را تنظیم کنند.

هین فان مدیر محصولات تولید کننده این محصول می‌گوید: می‌خواستیم فناوری پوشیدنی را بی سیم کنیم و با توجه به آنکه در کانادا زندگی می‌کنیم می‌دانیم چطور می‌توان با آب وهوای سرد مقابله کرد.

محققان این تیم هنگام توسعه پلتفرم رایانشی نساجی متوجه راهی برای انتقال گرما از طریق فیبر‌ها شدند. این بلوز و شلوار با نخ‌های رسانا تولید شده که بین لایه‌ای داخلی از مواد مصنوعی جاذب عرق و لایه خارجی پشمی که گرما را در خود حفظ می‌کند، قرار می‌گیرد.

این نخ به یک باتری ۵۶ گرمی متصل می‌شود که ۱۸ وات برق تامین می‌کند و می‌تواند لباس را به مدت ۸ ساعت گرم نگه دارد. باتری مذکور مجهز به یک پورت یو اس بی سی است که می‌توان از آن برای شارژ موبایل نیز استفاده کرد.هنگامیکه دما کاهش می‌یابد، این لباس خودکار روشن می‌شود.

 

آمار مربوط به این مطلب:
تعداد بازدید:75
نظرات
در این رابطه هیچ نظری توسط کاربران نوشته نشده است
بازگشت