|
|
سبد خرید ( 0 )
|
مقایسه ( 0 )
|
لیست استعلام ( 0 )
آخرین اخبار
آخرین مقالات
معرفی شرکت Testo
شنبه، 09 دی، 1396
معرفی شرکت Pepperl + Fuchs
چهارشنبه، 12 مهر، 1396
معرفی شرکت Sick
سه شنبه، 11 مهر، 1396
اندازه گیری مقاومت الکترود زمین (بخش دوم)
شنبه، 01 مهر، 1396
معرفی شرکت Han Seung
سه شنبه، 31 مرداد، 1396
آرشیو مقالات ...

ساخت وسیله ای کمیاب در صنعت برق توسط یک شرکت ایرانی

متن خبر:


یک شرکت دانش بنیان موفق به ساخت وسیله ای برای اندازه گیری دمای نقطه داغ ترانس شده است که تنها چند کشور غربی فناوری ساخت آن را در اختیار دارند.

یک شرکت دانش بنیان موفق به ساخت وسیله ای برای اندازه گیری دمای نقطه داغ ترانس شده است که تنها چند کشور غربی فناوری ساخت آن را در اختیار دارند.
  "محمود سلام زاده" مدیرعامل شرکت مهندسی پایشگران برق آب نیروی البرز درباره محصول دانش بنیان این شرکت گفت: حسگر سنسور دمای فیبرنوری برای اندازه گیری دمای نقطه داغ ترانس قدرت است که تنها نمونه های خارجی در کشور آمریکا و چند کشور اروپایی تولید می شود.

وی درمورد هزینه تمام شده نمونه داخلی گفت: نمونه تولیدی در داخل تا 30 برابر ارزان تر از نمونه های مشابه خارجی است و نمونه آزمایشگاهی آن هم اکنون با همکاری پژوهشگاه نیرو تولید شده  و ظرف یک سال آینده درصورت برآورده شدن خواست ها و تامین هزینه ها به تولید انبود خواهد رسید.

سلام زاده گفت: ساخت برپایه فیبر نوری و عدم تاثیرپذیری از میدان های الکتریکی و مغناطیسی از جمله مهمترین ویژگی های تجهیز ساخته توسط این شرکت است؛ ضمن اینکه توسط این قطعه می توان به افزایش عمر ترانس های قدرت و بهینه سازی بهره برداری مدیریت بار در ترانس های قدرت فوق توزیع و انتقال دست یافت.

وی خاطر نشان کرد: برای رسیدن به امکان تولید انبوه نیاز به سرمایه نزدیک به 4.5 میلیارد تومانی و برای حضور در بازارهای داخلی باید قوانین بهتری در داخل کشور وضع شود.

وی اضافه کرد: نیاز داریم با ثبت پتنت در کشور آلمان یا آمریکا امکان حضور در بازارهای جهانی را پیدا کنیم.

آمار مربوط به این مطلب:
تعداد بازدید:119
نظرات
در این رابطه هیچ نظری توسط کاربران نوشته نشده است
بازگشت