|
|
سبد خرید ( 0 )
|
مقایسه ( 0 )
|
لیست استعلام ( 0 )
آخرین اخبار
آخرین مقالات
معرفی شرکت Testo
شنبه، 09 دی، 1396
معرفی شرکت Pepperl + Fuchs
چهارشنبه، 12 مهر، 1396
معرفی شرکت Sick
سه شنبه، 11 مهر، 1396
اندازه گیری مقاومت الکترود زمین (بخش دوم)
شنبه، 01 مهر، 1396
معرفی شرکت Han Seung
سه شنبه، 31 مرداد، 1396
آرشیو مقالات ...

طرز کار رله های الکترو مکانیکی

متن خبر:

رله الکترو مکانیکی یک سوئیچ مکانیکی می باشد که تحت کنترل سایر مدارات الکترونیکی باز و بسته می شود در اصل رله توسط یک آهنربای مغناطیسی برای باز و بسته کردن یک یا چند اتصال عمل می کند و چون رله می تواند مدار خروجی پر قدرتی را نسبت به مدار ورودی کنترل کند می توان آنرا به عنوان نوعی تقویت کننده در نظر گرفت .

طرز کار رله الکترو مکانیکی :

وقتی جریان از سیم پیچ عبور می کند میدان مغناطیسی حاصله یک میله فلزی را که به طور مکانیکی به یک کنتاکت متصل شده است را جذب می کند. این حرکت موجب اتصال یا قطع یک کنتاکت با یک کنتاکت ثابت می شود وقتی جریان قطع می شود میله فلزی با نیروی تقریبی نصف قدرت میدان مغناطیسی به محل اولیه خود بر می گردد معمولا این نیرو توسط یک فنرتامین می شود البته از نیروی گرانش نیز در موتورهای استارتر صنعتی ممکن است استفاده شود اغلب رله ها برای عملیات سریع ساخته نمیشوند در کاربردهای ولتاژ پائین کاهش نویز دارای اولویت بیشتری است و در کارهای ولتاژ بالا کاهش قوس الکتریکی اولویت بیشتری دارد .

فروشگاه اینترنتی اتوماسیون 24، مرکز فروش، مشاوره و پخش تجهیزات صنعتی و انواع رله های کمکی رله های روبردی , رله های مینیاتوری , رله های صنعتی , رله های ریلی , رله های تایمری می باشد. جهت مشاهده  خرید وکسب اطلاعات فنی بر روی کلمه رله کلیک کنید.

آمار مربوط به این مطلب:
تعداد بازدید:86
نظرات
در این رابطه هیچ نظری توسط کاربران نوشته نشده است
بازگشت