|
|
سبد خرید ( 0 )
|
مقایسه ( 0 )
|
لیست استعلام ( 0 )
آخرین اخبار
آخرین مقالات
معرفی شرکت Testo
شنبه، 09 دی، 1396
معرفی شرکت Pepperl + Fuchs
چهارشنبه، 12 مهر، 1396
معرفی شرکت Sick
سه شنبه، 11 مهر، 1396
اندازه گیری مقاومت الکترود زمین (بخش دوم)
شنبه، 01 مهر، 1396
معرفی شرکت Han Seung
سه شنبه، 31 مرداد، 1396
آرشیو مقالات ...

کشف سنگ نقاشی شده ما قبل تاریخ بشریت با قدمت 12 هزار سال

متن خبر:

باستان‌شناسان مشغول کاوش در منطقه‌ی جنوب‌‌غربی آنگولم در فرانسه بودند که سنگی به‌قدمت تقریبی ۱۲هزار سال پیدا کردند.

سنگی در فرانسه کشف شده که گفته می‌شود حدود ۱۲هزار سال قدمت دارد و تصاویری شبیه به اسب و چند حیوان دیگر روی آن حکاکی شده است. باستان‌شناسان هنگام حفاری در محوطه‌ی باستانی شکار در منطقه‌ی جنوب‌غربی آنگولم در شمال بوردو، این تکه سنگ ماقبل تاریخ را پیدا کردند. مؤسسه‌ی تحقیقات ملی باستان‌شناسی (Inrap) اعلام کرد در هر دو طرف این ماسه‌سنگ، نقوشی حک شده است.

صفحه‌ی سنگی کشف‌شده متعلق به دوره‌ی پارینه‌سنگی است که حدود ۲۵سانتی‌متر طول و ۱۸سانتی‌متر عرض و ۳سانتی‌متر ضخامت دارد و می‌توان ترکیبی از نقوش هندسی و تمثیلی را روی آن مشاهده کرد.

طبق اعلام این مؤسسه، مشهودترین حکاکی روی آن،‌ اسب بدون سری است که حداقل نیمی از یک‌ طرف روی سنگ را دربر می‌گیرد و پاها و سُم‌های آن بسیار واقعی به‌نظر می‌رسد. علاوه‌براین، تصویر دو حیوان کوچک‌تر با وضوح بسیار کمتر نیز روی آن وجود دارد که شاید یک اسب دیگر و گوزن (به‌دلیل تفاوت در شکل سُم‌ها) باشد.

از دیگر آثار کشف‌شده در این منطقه می‌توان به بقایای استخوان حیوانات و شومینه‌های بدوی (وجود تعدادی تکه سنگ حرارت‌دیده به‌صورت یک‌‌جا) و پایه‌ای در ابعاد سنگ چخماق اشاره کرد.

باستان‌شناسان در کاوش‌های خود، نوک تیر و تیشه‌ی سنگ چخماق نیز پیدا کردند که نشان می‌دهد هزاران سال قبل احتمالا از این منطقه برای شکار و جشن استفاده می‌شده است. این اکتشافات باستان‌شناسی از ۱۴تا ۱۶ژوئن در نمایشگاهی محلی درمعرض دید عموم قرار گرفت.

اعتقاد بر این است که دوران پارینه‌سنگی که بخش اعظمی از عصر حجر ماقبل تاریخ را تشکیل می‌دهد، بیش از دومیلیون سال قبل شروع شد و حدود هشت‌هزار سال پیش‌ازمیلاد به‌پایان رسید.

 

آمار مربوط به این مطلب:
تعداد بازدید:71
نظرات
در این رابطه هیچ نظری توسط کاربران نوشته نشده است
بازگشت