|
|
سبد خرید ( 0 )
|
مقایسه ( 0 )
|
لیست استعلام ( 0 )
آخرین اخبار
آخرین مقالات
معرفی شرکت Testo
شنبه، 09 دی، 1396
معرفی شرکت Pepperl + Fuchs
چهارشنبه، 12 مهر، 1396
معرفی شرکت Sick
سه شنبه، 11 مهر، 1396
اندازه گیری مقاومت الکترود زمین (بخش دوم)
شنبه، 01 مهر، 1396
معرفی شرکت Han Seung
سه شنبه، 31 مرداد، 1396
آرشیو مقالات ...

لامپ های سانفار(LDV)

متن خبر:

لامپ های مغناطیسی یا لامپ های القایی یا سانفار یا LVD مخفف Light Very Different اساساً یک نوع از لامپ های فلورسنت با (یک یا دو) آهنربای الکتریکی که در اطراف بخشی از لوله پیچیده شده (لامپ القایی خارجی) می باشد.گاز داخل این لامپ ها توسط میدان مغناطیسی ای که از بیرون به این لامپ ها اعمال می شود، یونیزه شده و تولید نور می کند.

تولید میدان مغناطیسی توسط یک بالاست صورت می گیرد. این لامپ ها به علت نداشتن کاتد، دارای طول عمر بسیار زیاد هستند و برای مکان های خطرناکی که تغییر دادن لامپ ها، سخت و گران است مورد استفاده قرار می گیرند. اشکال عمده این لامپ ها در تولید نویز مغناطیسی توسط بالاست این لامپ ها که جهت روشن نگه داشتن آنها به کار می رود، می باشد.

دونوع اصلی از لامپ های القایی وجود دارند : لامپ القایی خارجی و لامپ القایی داخلی

1-در لامپ های القایی خارجی، انرژی فرکانس بالا، از بالاست الکترونیکی، از طریق سیم ارسال می کند که در اطراف سیم پیچ در بیرون لوله شیشه ای پیچیده شده که یک آهنربای قوی به وجود می آورد.

2-در لامپ های القایی داخلی سیم پیچ القایی در اطراف یک میله فریت که در مرکز گلوله تست وارد شده شبیه حفره قرار می گیرد.لامپ های القاگر داخلی طول عمر کمتری نسبت به لامپ های نوع القاگر خارجی دارند. در شکل زیر ساختار لامپ های القایی را مشاهده می نمایید

لامپ های القایی به علت نداشتن کاتد ، یک طول عمر فوق العاده طولانی دارند، آنها ممکن است بطور پیوسته برای 100 هزار ساعت (20 سال) کار کنند.این لامپ ها برای مکان های خطرناکی که تغییر دادن لامپ ها، سخت و گران است مورد استفاده قرار می گیرند.

از نظر زیست‌محیطی نیز از این لامپها به عنوان نور سبز یا دوستدار محیط زیست نام برده می‌شود زیرا از گازهای خطرناک و همچنین جیوه مایع در ساختار آن‌ها استفاده نشده‌است.

 

آمار مربوط به این مطلب:
تعداد بازدید:58
نظرات
در این رابطه هیچ نظری توسط کاربران نوشته نشده است
بازگشت