|
|
سبد خرید ( 0 )
|
مقایسه ( 0 )
|
لیست استعلام ( 0 )
آخرین اخبار
آخرین مقالات
معرفی شرکت Testo
شنبه، 09 دی، 1396
معرفی شرکت Pepperl + Fuchs
چهارشنبه، 12 مهر، 1396
معرفی شرکت Sick
سه شنبه، 11 مهر، 1396
اندازه گیری مقاومت الکترود زمین (بخش دوم)
شنبه، 01 مهر، 1396
معرفی شرکت Han Seung
سه شنبه، 31 مرداد، 1396
آرشیو مقالات ...

ذخیره برق ساختمان با استفاده از بلوک های سیمانی

متن خبر:


دیوارهای خانه می توانند بزودی مانند باتری عمل کنند ، و انرژی را در بلوک های خود ذخیره کنند.

دانشمندان موفق به تولید نوع خاصی از سیمان شده اند که با تزریق پتاسیم به آن قادر است برای مدت طولانی برق ذخیره کند. با چنین سیمانی می توان خانه هایی ساخت که به شبکه توزیع برق متصل نیستند.هنگامی که سطح تولید انرژی کاهش می‌یابد، سیمان موجود در دیوار با استفاده از ذخیره برق می‌تواند نیاز خانه را تأمین کند.منابع انرژی تجدید پذیر هر روز بیشتر می‌شوند و به‌آرامی واحدهای برق هسته‌ای و زغال سنگی را منسوخ می‌کنند. این در حالی است که یکی از مهم‌ترین موانع در گسترش صنایع، ناتوانی در ذخیره مازاد برق تولیدی است. در این میان برای ذخیره انرژی از باتری استفاده می‌شود. باتری‌ها با انتقال ذرات باردار از یک سو به سوی دیگر انرژی را در یک واسطه شیمیایی ذخیره می‌کنند که در آینده آزاد می‌شود.

محققان متوجه شده اند این ذرات باردار به نام یون می توانند در یک ساختار کریستالین مانند (سیمان) جریان یابند و در سوی دیگر ذخیره شوند.این روند به طور فیزیکی انرژی را به دام می اندازد و نیازمند استفاده از مواد شیمیایی نیست، بلکه سیمان با تزریق پتاسیم، به عنوان خازن عمل می کند.

محمد صافی از دانشکده مهندسی دانشگاه لنکستر در این باره می گوید: ایده اصلی پروژه ما ذخیره کردن الکتریسیته در یک ساختار و آزاد کردن آن در زمان اوج تقاضا است. تعداد زیادی ساختمان روی زمین وجود دارد و اگر همه آنها به باتری تبدیل شوند، ما تقریبا می توانیم مشکل انرژی را حل کنیم.البته صافی اشاره می کند خازن ها در مقایسه با باتری حجم کمتری برق حفظ می کنند، اما اگر سیمان جدید به طور گسترده در ساختمان سازی به کار رود، می توان مقدار قابل توجهی الکتریسیته ذخیره کرد.

این فناوری هنوز نیازمند تحقیقات بیشتری است تا به صورت تجاری عرضه شود. با کمک چنین فناوری می توان ساختمان ها و چراغ های روشنایی خیابان را از شبکه توزیع برق جدا کرد.

 

آمار مربوط به این مطلب:
تعداد بازدید:64
نظرات
در این رابطه هیچ نظری توسط کاربران نوشته نشده است
بازگشت