|
|
سبد خرید ( 0 )
|
مقایسه ( 0 )
|
لیست استعلام ( 0 )
مشخصات کلی مشخصات فنی توضیحات محصول نظرات کاربران ویدیو های این محصول
بیمتال اشنایدر 13 آمپر

بیمتال اشنایدر 13 آمپر

بازگشت
|
|
استعلام
وضعیت : استعلام
لیست استعلام
افزودن به لیست مقایسه
چرا استعلام : همکار گرامی : به دلیل وجود درخواست های متعدد برای این محصول ( قطعه) و احتمال اتمام موجودی در لحظه خرید ، گزینه استعلام برای آن فعال شده است.با کلیک بر روی استعلام در سریعترین زمان وضعیت و قیمت محصول در منوی کاربری شما قابل رویت میباشد.
مشخصات محصول
مشخصات
حفاظت
نوع قطعه: بیمتال
محدوده آمپر: 9 الی 13 آمپر
نام محصول: بیمتال اشنایدر 13 آمپر
شرکت سازنده: اشنایدر
کد تجاری محصول: LRD16
توضیحات محصول


کلید بی متال:

کلید بی متال برای حفاظت از موتور الکتریکی و سایر تجهیزات الکتریکی در برابر اضافه جریان استفاده می شود.ساختمان این کلید از 2 فلز غیر همجنس تشکیل شده است که ضریب انبساط طولی متفاوتی دارند و در حالت سرد روی هم پرس شده اند.نحوه کار کلید بی متال بدین ترتیب می باشد که در اثر بالا رفتن مقدار جریان عبوری از جریان نامی(اضافه جریان)،درجه حرارت افزایش میابد و در نتیجه طول دو فلز بیشتر می شود و از آنجاییکه جنس دو فلز متفاوت است، دو فلز خم می شوند.این عمل باعث قطع و یا وصل مدار می شود.


  کلید بی متال - فروشگاه اتوماسیون 24                      کاید بی متال - فروشگاه اتوماسیون 24                                                                                                                          

بی متال ها از نظر عملکرد بعد از قطع مدار به سه دسته تقسیم میشوند:

بی متال دستی Hand یا Manual

بی متال اتوماتیک (Auto)

بی متال دستی و اتوماتیک

 

بی متال دستی:

بی متال های دستی بعد از عملکرد و قطع کردن مدار سرد شده و به حالت اولیه برمی گردد، ولی کنتاکت هایی که تغییر وضعیت داده اند در همان حالت باقی می مانند که برای وصل مجدد باید دکمه ریست (Reset) روی بی متال به صورت دستی فشرده شده تا کنتاکت ها به حالت اولیه برگشته و مدار برای وصل مجدد آماده گردد.از این نوع بی متال ها در سیستم هایی استفاده می شود که مدار فرمان آن ها به صورت اتوماتیک یا غیر اتوماتیک می باشد.

 

بی متال اتوماتیک:

بی متال های اتوماتیک در هنگام ایجاد خطا (اضافه بار) در سیستم های الکتریکی مدار مربوطه را از طریق کنتاکت بسته قطع می نماید و پس از مدت زمان معینی که سرد شد، دوباره کنتاکت ها به حالت اول باز می گردد.از این نوع بی متال ها در سیستم هایی استفاده می شود که مدار فرمان آن ها به صورت دستی کنترل می شود، مثل مدارهای راه اندازی ستاره و مثلث الکتروموتورهای سه فاز، جرثقیل هوایی ، بالابرها ، دستگاه های صنعتی ، خم کن برقی ، گیوتن ، دستگاه پرس و ….


بی متال دستی و اتوماتیک: 

کارخانه های سازنده بی متال برای جلوگیری از تنوع زیاد این محصول، بی متال های دستی و اتوماتیک ، را به صورت جداگانه نمی سازند. بلکه هر دو حالت بی متال در یک مجموعه ساخته می شود و توسط یک کلید که روی آن تعبیه شده برای تغییر حالت استفاده می شود.


نکات مهم در انتخاب بی متال: 

بی متال را با توجه به مقدار جریان نامی وسیله الکتریکی، یا  مقدار جریان عبوری از محلی که بی متال در آن قسمت قرار می گیرد انتخاب می نمایند. چون جریان جذب شده توسط دستگاه های الکتریکی، مخصوصا الکتروموتورها در بارهای مختلف متفاوت می باشد. در نتیجه برای انتخاب بی متال مناسب جریان عبوری از محل نصب را به دست آورده و بی متال را در محدوده جریان نامی انتخاب و دقیقا روی جریان نامی (جریان عبوری) باید تنظیم کرد.

نظرات کاربران
نوشتن نظر
در این رابطه هیچ نظری توسط کاربران نوشته نشده است