|
|
سبد خرید ( 0 )
|
مقایسه ( 0 )
|
لیست استعلام ( 0 )
مشخصات کلی مشخصات فنی توضیحات محصول نظرات کاربران ویدیو های این محصول
مولتی متر دیجیتال تستو testo 760-1
  • مولتی متر دیجیتال تستو testo 760-1
  • مولتی متر دیجیتال تستو testo 760-1
  • مولتی متر دیجیتال تستو testo 760-1
  • مولتی متر دیجیتال تستو testo 760-1

مولتی متر دیجیتال تستو testo 760-1

بازگشت
|
|
استعلام
وضعیت : استعلام
لیست استعلام
افزودن به لیست مقایسه
چرا استعلام : همکار گرامی : به دلیل وجود درخواست های متعدد برای این محصول ( قطعه) و احتمال اتمام موجودی در لحظه خرید ، گزینه استعلام برای آن فعال شده است.با کلیک بر روی استعلام در سریعترین زمان وضعیت و قیمت محصول در منوی کاربری شما قابل رویت میباشد.
مشخصات محصول
مشخصات
مولتی متر
روش اندازه گیری: Mean Value
قابلیت اندازه گیری دما:
محدوده اندازه گیری ظرفیت خازن: 0.001nF to 100μF
محدوده مقاومت الکتریکی: 0.1to 40MΩ
محدوده اندازه گیری ولتاژ DC: 0.1mV to 600V
محدوده اندازه گیری ولتاژ AC: 0.1mV to 600V
محدوده اندازه گیری جریان DC: 1mA to 10A
محدوده اندازه گیری جریان AC: 1mA to 10A
فرکانس: 0.001Hz to 500KHz
تست NCV:
تست اتصال کوتاه:
Buzzer:
تست دیود:
تست ترانزیستور (hFE):
قابلیت اتصال به کامپیوتر:
ابعاد: 167x84x45 mm (L x W x H)
وزن: 340 گرم
دیگر مشخصات: تشخیص پارامتر مورد اندازه گیری به وسیله سوکت های تعبیه شده - انجام عملیات آسان و پیشرفته به وسیله کلید های کاربردی بجای سوئیچ - نمایشگر بزرگ با نور پس زمینه
شرکت سازنده: testo
کشور سازنده: آلمان
توضیحات محصول
مولتی متر دیجیتال تستو testo 760-1
مدل های سه گانه testo 760  توانایی تشخیص تنظیمات نادرست را دارد از آنجایی که بصورت اتوماتیک می تواند پارامتر مورد اندازه گیری را از طریق نحوه اتصال به سوکت مشخص کند و همچنین می تواند از طریق نمایش کلید های کاربردی نمایان کند. کلید های کاربردی که جایگزین سوئیچ های قدیمی شده اند که موجب شده کار آسان تر و بهتر شود.


طرز کار مولتی مترها:
مولتی متر - فروشگاه اتوماسیون 24
آنالوگ(عقربه­ای)
دیجیتالمولتی متر عقربه­ای:

در ظاهر مولتی متر آنالوگ یا عقربه ای معمولاً از یک صفحه با تعدادی خطوط، یک عقربه که قابلیت جابجایی روی خطوط را دارد، یک کلید سلکتوری، یک پتانسیومتر تنظیم صفر و دو سیم رابط تشکیل می شود.

در واقع برای اندازه گیری مقادیر مورد نظر ابتدا با استفاده از کلید سلکتوری، آن را روی رنج مورد نظر تنظیم کرده و توسط دو سیم رابط مقدار مورد نظر را ثبت می کنیم.


مولتی متر دیجیتالی:

مولتی متر دیجیتالی نیز دارای انواع و اقسام مختلف می­باشند. در این مولتی متر که از یک صفحه برای نمایش مقادیر اندازه گیری شده بصورت عدد و همچنین یک کلید سلکتوری برای تنظیم کردن رنج مورد نظر می­باشد،استفاده شده است. هر اهم متری قابلیت های مخصوص خود را داراست. برای مثال یک مولتی متر می­تواند فقط مقادیر اهم ،جریان AC، ولتاژ AC و ولتاژ DC را اندازه گیری کند. یا یک مولتی متر دیگر مقادیر اهم، جریان AC، جریان DC ، ولتاژ AC و ولتاژ DC را اندازه گیری کند. در واقع بسته به نوع استفاده ­ی کاربر باید مولتی متری خریداری شود که تمام نیازهای او را مرتفع سازد.


مولتی متر - فروشگاه اتوماسیون 24
مولتی متر:

کاربرد مولتی متر:

کسانی که همیشه با برق و کارهای برقی سر و کار دارند باید بتوانند مقدار ولتاژ، جریان و یا اهم مدارها را اندازه گیری کنند. لذا به این منظور از وسیله ای بنام آوومتر یا مولتی متر استفاده می­نمایند. اما با پیشرفت تکنولوژی امروزه مولتی مترها شکل کامل تری را به خود گرفته اند. به گونه ای که از آنها علاوه بر اندازه گیری موارد فوق می­توان ظرفیت خازن، تست دیود، تست ترانزیستور و غیره را نیز انجام داد.

یکی دیگر از قابلیت های بسیار جالب و مهم مولتی مترها خروجی میلی آمپر آنها برای تشخیص عیب مدار و یا تشخیص صحت قطعاتی می­باشد که به صورت آنالوگ (20-4 میلی آمپر) کار می­کنند. برای توضیح بیشتر می­توان گفت که فرض کنیم که یک شیر 20-4 میلی آمپر را در اختیار داریم و می­خواهیم بدانیم که این شیر عملکرد درستی دارد و یا خیر. در نتیجه میتوان رنج mA خروجی مولتی متر را به شیر برقی متصل کرده و با اعمال میلی آمپر خروجی، میزان باز و بسته شدن شیر را مشاهده کرد.


طریقه ­ی اندازه گیری مقاومت:

کلید سلکتور اهم متر را روی قسمت Ω قرار داده و بسته به اهم مقاومت کلید سلکتوری را روی گزینه­ ی مورد نظر تنظیم می کنیم. (200، 2K، 20K، 200K، 2M، 20M) مثلاً اگر سلکتور را روی 200 بگذاریم یعنی مقادر مقاومت بین 0 تا 200 اهم را می­توان اندازه گیری کرد و همچنین بقیه­ ی رنج ها نیز شبیه به یگدیگر سنجیده می شوند.

نکته: اگر اهم یک مقاومت عدد 1 نمایش داده شد سلکتورها روی رنج مناسب تنظیم نشده است.باید رنچ کاری سلکتور را تعویض کنیم و اگر در تمامی رنج ها مجددآً عدد یک را نمایش داد، مقاومت معیوب می باشد.


تستر ترانزیستور:

ابتدا باید نوع ترانزیستور مشخص شود که از نوع NPN می­باشد و یا از نوع PNP است. سپس پایه­های E و B و C آن را مشخص می­کنیم. بعد از این مرحله ترانزیستور را در محل مربوطه قرار داده و کلید سلکتور را روی hFE قرار می­دهیم و آنگاه مقدار hFE ترانزیستور بر روی صفحه مولتی متر ظاهر می شود که با مقایسه کردن آن با مقدار hFE که در جلوی شماره آن ترانزیستور، در کتاب ترانزیستورها نوشته شده است، می توان پی برد که ترانزیستور سالم است یا خراب .


مواردی که در خرید مولتی متر در نظر گرفت عبارت انداز:

قابلیت های اندازه گیری را مشخص کنیم تا براساس آن مولتی متر را خریداری کنیم. چرا که مولتی متری که توانایی اندازه گیری جریان DC را داشته باشد در مقایسه با مولتی متری که این توانایی را نداشته باشد اختلاف قیمت محسوسی دارند.
دیجیتال یا آنالوگ (عقربه ای)
کلمپ باشد و یا پراپ دار
دقت اندازه گیری
رنج اندازه گیری
ابعاد آن
رنج فرکانس

نظرات کاربران
نوشتن نظر
در این رابطه هیچ نظری توسط کاربران نوشته نشده است