|
|
سبد خرید ( 0 )
|
مقایسه ( 0 )
|
لیست استعلام ( 0 )
مشخصات کلی مشخصات فنی توضیحات محصول نظرات کاربران ویدیو های این محصول
مشخصات محصول
مشخصات
لوازم جانبی اتوماسیون
نوع قطعه: لوازم جانبی اینورتر
میزان مقاومت: 40 اهم
توان مصرفي: 1500 وات
شرکت سازنده: اتوماسيون 24
کشور سازنده: ایران
توضیحات محصول
مقاومت ترمز - فروشگاه اتوماسیون 24 www.automation24.ir

مقاومت ترمز:

مقاومت ترمز در سیستم­های حرکتی که در آنها موتور بوسیله­  یک درایو کنترل می ­شود مورد استفاده قرار می­ گیرد و به کنترل موتور از طریق فرآیندی بنام ترمز دینامیکی کمک می کند. به هنگامی که موتور شتاب می­گیرد انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی تبدیل می­ شود و در زمان شتاب منفی انرژی جنبشی از طریق موتور به انرژی الکتریکی تبدیل می­شود و باید از بین برود برای اینکه ترمز به اندازه کافی سریع باشد این انرژی باید به یک مقاومت وارد شود و به شکل گرما دفع گردد. این عمل موجب ایجاد ترمز در سیستم می­ شود و از نظر ایمنی از سیستم برق درایو موتور محافظت می­کند. این نوع مقاومت ها معمولاً به نام های مقاومت اینورتر ، مقاومت ترمز، مقاومت شارژ در بازار شناخته می­ شوند و نوع مقاومت ترمز در موتورهای AC و  DC متفاوت است .

مقاومت چیست :

با توجه به اینکه انرژی برگشتی موجب تغییر جهت میدان مغناطیسی موتور می­ شود، در این حالت میدان مفناطیسی حاصله سبب ایستادن موثر می­ شود ، از این رو به مقاومت هایی که بکار گرفته می­شوند، مقاومت ترمز می­گویند. مواد مصرفی در ساخت مقاومت ها کربن ، آلومینیوم و خاک رس می باشد.

مقاومت اینورتر:

طریقه کارکرد یک مقاوت اینورتر به این صورت می­باشد که هنگامی که سرعت یک موتور AC که بوسیله اینورتر کنترل می­شود کاهش یابد موتور مانند یک ژنراتور عمل می­کند و انرژی برگشت را تغذیه می­نمایید و درنتیجه ولتاژ در مدار میانی اینورتر افزایش پیدا می­کند. هنگامیکه این انرژی از یک آستانه ­ی خاص فراتر رود این انرژی اضافی می­بایست به یک سیستم مقاومت جداگانه وارد گردد تا بدین وسیله از خرابی درایو  موتور جلوگیری گردد. مقاوت اینورتر چنین انرژی هایی را دریافت می­کند و آنها را بصورت گرما پراکنده می­سازد. این مقاومت برای متوقف کردن موتور در حدااکثر سرعت طراحی شده است و از اتلاف انرژی ناشی از توقف سریع جلوگیری می­کند.

جنس مورد استفاده در ساخت مقاومت اینورتر:

مقاومت اینورتر ممکن است از یک سیم پیچ از جنس مس نیکل یا نیکل کروم و هسته ­ی داخلی از جنس سرامیک که همگی دارای مقاومت در برابر رنج وسیعی از دما می­باشند ساخته شوند . تعداد و نوع سیم پیچ ها بسته به  میزان مقاومت مورد نیاز متغییر می­باشد.

نکاتی که در خرید مقاومت ترمز باید دانست:

  1. رنج مقاومت
  2. توان مصرفی
  3. ابعاد
  4. دارای فن میباشد ویا خیر

عملکرد مقاومت ترمز - فروشگاه اتوماسیون 24 www.automation24.ir

نظرات کاربران
نوشتن نظر
در این رابطه هیچ نظری توسط کاربران نوشته نشده است
برای اطلاعات بیشتر می توانید این محصول را در سایت اختصاصی آن مشاهده نمایید.